23 Eylül 2009

"Accidentally on Purpose"

90'lı yılların sonundaki favori yabancı dizilerimden "Dharma & Greg"in Dharma'sı Jenna Elfman, bu sezon Pazartesi geceleri CBS'te yayınlanacak yepyeni bir dizi ile geri dönüşünü yaptı: "Accidentally on Purpose".

"Accidentally on Purpose", son ilişkisi beklediği gibi yürümeyen ve evliliğe doğru gitmediği anlaşıldığında kafasını dağıtmak için çareyi tek gecelik bir ilişki yaşamakta bulan 37 yaşındaki sinema eleştirmeni Billie'nin; bu tek gecelik ilişkiden hamile kalması sonucu 20'li yaşlardaki Zack ile ciddi bir ilişki yaşamayı ve onun çocuğunu doğrumayı seçmesi üzerine bir durum komedisi.
Jenna Elfman'ı Billie, Jon Foster'ı ise Zach olarak izleyeceğimiz dizinin yan karakterleri de oldukça renkli gözüküyor. Bir hayli eğlenceli İngiliz aksanı ile Billie'nin iş arkadaşı Olivia rolünde Ashley Jensen, Billie'nin kızkardeşi Abby rolünde Lennon Parham, Billie'nin ex'i ve patronu James rolünde Grant Show ve Zach'in ilginç arkadaşı Davis rolünde Nicolas Wright karşımızda olacak.

Dizi, Mary Pols'un kitabından uyarlanmış. "Dharma & Greg"deki performansı ile 3 kez Emmy, 3 kez de Altın Küre adayı olan ve 1999'da Altın Küre sahibi olan Elfman, dizinin başrolünde yeniden Emmy peşinden koşacak mı, bir şey söylemek için henüz çok erken. Fakat "How I Met Your Mother" ile aynı saatte yayınlandığı düşünülürse dizinin yapımcılarının iddialı olduğu kesin.

Pilot bölümü bu Pazartesi 20.30'da CBS'te yayınlanan dizi; gerek esprileriyle, gerekse oyunculuklarıyla bir yere gidecek ve kendine bağlayacakmış gibi duruyor. Benim gibi Jenna Elfman'ı özlemiş olanlar içinse kaçırılmayacak bir fırsat ayrıca.

Hiç yorum yok: