17 Ocak 2007

Evangeline'lerden bir demet.

Sabahın 3'ünde uyanmanın, birkaç saniyelik Evangeline Lilly görüntüsüyle ödüllendirilmesi gayet hoş bir şey. Ama tahminlerimin de daha fazlası tutsaydı, daha çok sevinirdim herhalde.


Best Picture - Drama: Babel
Best Director: Martin Scorsese (Departed)
Best Screenplay: Peter Morgan (Queen)
Best Actor - Drama: Forest Whitaker (Last King of Scotland)
Best Actress - Drama: Helen Mirren (Queen)
Best Picture - Musical/Comedy: Dreamgirls
Best Actor - Musical/Comedy: Sacha Baron Cohen (Borat)
Best Actress - Musical/Comedy: Meryl Streep (Devil Wears Prada)
Best Supporting Actor: Eddie Murphy (Dreamgirls)
Best Supporting Actress: Jennifer Hudson (Dreamgirls)
Best Animated Film: Cars
Best Score: Alexandre Desplat (Painted Veil)
Best Song: Prince (Happy Feet)

Helen Mirren'in gecesiydi. Kendileri Elizabeth I. ve Elizabeth II. olarak iki kez ödüllendi. İki dalda aday olan diğer insanlardan ise biri (Emily Blunt) yalnızca bir kez çıktı sahneye, diğeriyse (Toni Collette) hiç kalkamadı yerinden. Aynı dalda iki ayrı filmle aday olanlar ise (Leonardo DiCaprio ve Clint Eastwood) ne yazık ki elleri boş döndüler evlerine. Judi Dench ve Johnny Depp yoktu ortalarda; Meryl Streep ve Jack Nicholson ise tüm karizmalarıyla oradaydı.
Dizilere gelince... Keifer Sutherland de, Evangeline Lilly de, Felicity Huffman da, Marcia Cross da, Zach Braff de; hatta Desperate Housewives da, Heroes da, Lost da hüsrana uğradı. Hadi Grey's Anatomy en iyi drama dizisi, (doğru tahmin ettim, zaten merak ettiğim ve en yakın zamanda izlemeye başlayacağım bir dizidir) anladık. Elizabeth I'in de en iyi miniseries olduğunu biliyorduk. Ama Ugly Betty nedir ya!

3 yorum:

Mert dedi ki...

Her Türlü Grey's Anatomy Emrecim :)))

Öyle bir adaya düşmekle olmuyo bu işlerrr :)))

serhan dedi ki...

Grey's Anatomy'i izlemeye dün başladım, hakediyor ama çok güzel dizi. Lost ödülsüz kaldı demek ama olsun izleyicilerin en iyi draması o, kalbimizde yaşıyor:p

Sedef dedi ki...

cirkin betty mi yok artık O_o