8 Mayıs 2008

KoroSU'dan "Sound of Silence"Hiç sessizliğin içindeki sesin farkına vardınız mı? Her sabah sessizliğin içine beyinlerinde çalan bir şarkıyla uyanan, her sınava kulaklıklarındaki müzikle çalışan, her ıssız sokakta bir şarkı mırıldanan insanların yalnızca küçük bir bölümünden oluşan Sabancı Üniversitesi Çok Sesli Pop ve Rock KoroSU’nun üyeleri bunun farkında. KoroSU, adını Simon&Garfunkel’in şarkısından alan konseri ile bu yıl beşinci performansını sergiliyor.

2004 yılında Sezen Aksu Korosu olarak kurulmuş ve sanatçıya adanmış olan koro, 2005 yılında Sezen Aksu Müzikali ile daha çok ilgi çekmiş ve Harbiye Açıkhava Konseri’nde sanatçıyla aynı sahneyi paylaşmıştı. 2006 yılında değişim geçirerek, Türkçe ve Yabancı pop ve rock şarkılarından oluşan “Hepsi Burada” konseptini benimsemiş ve 3 öğrenci tarafından çalıştırılmış olmasıyla da takdir toplamıştı.

KoroSU, bu yıl ise 30 kişilik koro ve orkestradan oluşan yeni kadrosu ve usta çalıştırıcısı Doğan Kospançalı ile 26 Mayıs Pazartesi günü, saat 20.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde (SGM) sahne alıyor. Madonna’dan Michael Jackson’a, Queen’den Boney M’e, Tarkan’dan Athena’ya 80’li ve 90’lı yılların hit olmuş şarkılarını çoksesli olarak dinleyebileceğiniz konser, ücretsiz olarak izlenebilecek.

(Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve ulaşım bilgileri için: www.sabanciuniv.edu/sgm)


Hiç yorum yok: